KONTAKT

Chcesz zrealizować projekt wymarzonego domu? Skontaktuj się z nami już dziś!

Zadzwoń: +48 553 313 231

Nie możemy się doczekać, kiedy Twoje pomysły staną się rzeczywistością!

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy wystąpić o warunki zabudowy dla działki i czy są w ogóle potrzebne?

O warunki zabudowy występujemy wówczas, gdy dla danego terenu nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Robi się to przed kupnem działki, lub przed wyborem projektu. Warunki zabudowy potrzebne są do pozwolenia na budowę, ale przede wszystkim są to wytyczne zarówno dla Inwestora, jak i projektanta. Określają podstawowe i szczegółowe zasady zabudowy oraz zawierają właściwe parametry dla budynków i zagospodarowania działki.

Jakie dokumenty wymagane są do pozwolenia na budowę?

W zależności od regionu, oprócz projektu, który składa się w czterech egzemplarzach, wraz z opisem i projektem zagospodarowania terenu, należy dołączyć warunki techniczne dla mediów lub zapewnienia o ich dostawie, uzgodnienie o zjeździe z drogi publicznej na działkę, uzgodnienie o wyłączeniu z produkcji rolnej lub leśnej, wypis z rejestru gruntów, oraz inne uzgodnienia odpowiednio wymagane na danym terenie takie jak: uzgodnienie melioracyjne, Konserwatora Zabytków, urbanistyczne, lub ochrony środowiska, czy ochrony krajobrazu, itp..

Czy opinia geotechniczna jest wymagana?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami – tak. Jest to dokumentacja, wraz z wnioskami, która powstaje na bazie odwiertów wykonanych w gruncie na działce w obrębie przewidywanej lokalizacji projektowanego budynku jednorodzinnego, gospodarczego, czy garażu.

Co to jest adaptacja projektu i kto to wykonuje?

W przypadku projektów domów typowych, dodatkowym opracowaniem jest adaptacja budynku na danej działce, którą sporządza miejscowy architekt. Jest to wymagane przy składaniu wniosku, wraz z dokumentacją projektową na pozwolenie na budowę.

Skontaktuj się z nami

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych

12 + 9 =